Son Haberler

Deniz Akkaya

Kadınların yaşadığımız toplumlarda hızla değişen dünya düzenine ve sert yaşam koşullarına hızla entegre olmak adına, son zamanlarda kendi rızaları veya şartlar nedeni ile hayatlarının en önemli mucizesi, doğuma karşı bakış acılarının bozulduğu ve türlü yeni korkular ürettiği zihinlerinin şifacısı Ayşe Öner…

Kadının yemek içme kadar doğasında zaten var olan normal doğumun keyfini sürmek yerine türlü endişe ve korkuların onu çembere alıp kıstırdığı şu dönemde yeni nesil annelere pamuk gibi sesi ve şefkatli yaklaşımı ile doğum yolunda gerçek bir dost, güvenilir bir omuz olarak görüyorum ben kendisini.

Geç anne olmak, çok erken gebe kalmış olmak, aile içindeki onlarca aile ferdinin sizi bilgisi ile yetersiz hissettirdiği bir dönemde hamileliği yaşamak, tüm bunlar ve fazlası hayatın gerçekleri…Ama çözümsüz değil. Her anne adayının kendine ve bebeğine yapacağı en büyük iyilik, Ayşe Öner ile doğuma doğru ilerlerken el ele tutuşmak.

Kızım Ayşe bugünlerde 5 yaşına girmek üzere; bugün onun saf, naif, doğaya saygılı, insana ve maneviyata şu küçücük yaşında değer veren bakışlarında ben hep adaşı Ayşe teyzesinin yumuşak dokunuşlarını görüyorum. Anne karnında dünyanın tüm kaos ve hızına rağmen sakin bir ortam annesi tarafından hazırlandı ve neredeyse gülümseyerek dünyaya geldi Ayşe. İşte o ortamın gerekliliğinin altını çizen hep Ayşe Öner oldu…

Gebelerin en tatlı yol arkadaşı Ayşe Önerin tatlı yanaklarından ben, pamuk ve hep temiz olan ellerinden de torunlarından biri olan Ayşe öper.

Deniz & Ayşe

 

Check Also

Hamilelik Dünyanın En Büyük Mucizesi

Merhaba, Ben Ceyda Özgen Kantarcı. 34 yaşındayım, 3 yaşındaki oğlum Yaman’ın annesiyim 🙂 Uzun yıllar profesyonel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir