Haberler

Çiğdem Karabacak Photography

Herkese ‘Hoşgeldiniz’ diyerek başlamak istiyorum.

İlk yazı olarak sanırım kendimden bahsetmem yerinde olacaktır. Ancak öncelikle itiraf etmek isterim ki kendi bloğumu açmaya çekinen ben, bu üç güzel kadının muhteşem enerjileri ile cesaret bulmuş olmasam şimdi bunları yazmıyor olacaktım. Dolayısıyla öncelikle sevgili Ayşe Öner, Hurrem Alataş Gürel ve Gonca Tangüner Yüksel sizlere çok teşekkür ederim, iyiki varsınız.Evet bu ufak itirafımı aradan çıkarttıktan sonra kendimden, daha doğrusu neden bu işi yapıyorolduğumdan bahsetmeye başlayabilirim.

Sizlere uzun uzadıya şurada şunu okudum, burada bunları yaptım demeyeceğim çünkü yaptığımişin her türlü teknik bilginin ötesinde duygularla yapılması gerektiğine inanıyorum ve o duyguları da çektiğim fotoğraflarla sizlere yansıtabildiğimi düşünüyorum.Çektiğim fotoğraflarda yakalamaya çalıştığım en önemli şey yıllar sonra o fotoğraflara baktığınızda sizi o ana geri götürüp o sırada hissettiğiniz duyguları canlandırabilmek. ‘Hatırlıyormusun bana şunu demiştin ve ben o yüzden böyle gülmüştüm’ ya da ‘ah bebeğimi ilk kucağıma aldığımdaki kokusu burnuma geldi resmen’ diyebilmeniz.Bu platform daha çok bebek, çocuk, aile ile ilgili olsa da ben aslında aile olmaya ilk adım attığınız anlardan başlıyorum fotoğraf çekmeye.

Nişan, düğün ,hamile,doğum, yenidoğan, mevlüt, diş buğdayı, doğum günü v.b. çekimler hep keyifli insanların içinde olduğu, saf ve pozitif duygularla daha da güzelleşen çekimler oluyor. İşim sayesinde sürekli yeni insanlarla tanışıp onların hayatlarındaki en önemli anlara tanıklık edebiliyor,mutluluklarına, heyecanlarına ortak olabiliyorum. Bir sürü yeni arkadaş hatta dost edinip yıllar sonra aşklarına tanıklık ettiğim çiftlerin bebişlerinin doğumlarına ya da diğer neşeli kutlamalarına şahitlik edebiliyorum. Başka hangi meslekte bu kadar güzel enerjiyi bir arada hissedebilirim bilmiyorum.

3 sene öncesinde evlenmiş olmama rağmen düğün telaşım hiç bitmiyor mesela ya da kendi doğumumda nelerle karşılaşacağımı, etrafımın ne kadar harika, pozitif bir enerji ile sarılacağını,doğumhane dışında torunlarını görmek için bekleyen ailemin ne şekilde kendilerini oyalamaya çalışacaklarını henüz doğum yapmamış olmama rağmen biliyorum.

Tüm bu olumlu duygularla iç içe olup gerçekten mutlu olduğum işi yapmak varken neden sevmediğim bir işte hayıflanarak ömrümü harcayayım ki düşüncesinden yola çıkarak, yıllar içinde edindiğim tecrübelerin de verdiği güvenle adım attım bu mesleğe.

Sizler mutluluklarınıza beni ortak etmeyi istediğiniz sürece de o anları fotoğraflamak için keyifle yanınızdayım.

Görüşmek üzere..

Sevgiler, Çiğdem Karabacak

www.cigdemkarabacak.com

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir