Haberler

Doğum Paketi

10.30- 16.30

 • Hamilelikte fiziksel, metabolik, duygusal  değişimlere uyumu ve doğumu kolaylaştıran nefes ve pelvik egzersizlerin önemi ve uygulaması.
 • Kadınlar olarak bedenimiz ve ruhumuz bir bebeği doğurmak üzere gerekli olan tüm bilgiye sahiptir, doğum doğal  bir olaydır; olabildiğiniz kadar aktif ve katılımcı olmalısınız. Ancak, gerektiği zaman tıbbi destek alınabilir. Kendi zihninize, duygularınıza, içgüdülerinize ve kendinizle ilgili daha derin bilgilere açılan yolu keşfetmenize ve her türlü doğum şekline saygı duyarak doğum yolculuğuna rahatça çıkabilmek sizin seçiminizdir.
 • Her şeyden önce sağlıklı bir bebek dünyaya getirerek, doğumunuzdan memnun kalmanız, doktorunuz ve sağlık personeli ile de diyaloğunuzu kolaylaştıracak bu çalışmanın,

1.bölümünde: Doğumun  fizyolojisi, hormonlar, doğuma yakın hissedilen duygular (korku, endişe, panik ve rüyalar), eşlerin doğuma aktif katılımı, eş ve aşk doğumda nasıl oksitosin arttırıyor, doğumun fazları, rahatlatıcı oda düzeni, amniyotik sıvı ( ne zaman açılır, erken açılma durumunda ne yapılmalı ) ıkınma zamanı (doğru ıkınma parolası, pozisyonları , ıkınma kontrolü sırasında nefeslerin önemi) hakkında anlatım yapılır.

 • Plasentanın doğumu ve doğum sonrası lohusalık sürecinde yaşananlar, yapılması ve yapılmaması  gerekenler nelerdir.
 • Nefes egzersizleri  ve  doğumda pelvik bölgeyi rahat kullanmaya yardımcı olacak top ve minder egzersizleri.
 • Eşli çalışma: Hamileliğin 28 ile 32. haftaları bebeğin en hızlı büyüdüğü zamanlar, beden de kasların gerilmesi ve yükün artması ile statik değişimin sonucu kasları farklı kullanmak, sanki ağır bir spor yapılmışcasına laktik asit salınımına yol açar. Sırt, bel, siyatik, sağ yan ağrıları, bacak krampları ve ayak ağrıları anne adayına uykusuz geçen uzun geceler yaşatır. İşte bu uygulama baba adaylarının hamile eşlerine yapabilecekleri küçük  masaj seansları, basınç noktalarını keşfetmek, ellerinin dokunma sihrini  ve becerisini  geliştirmek üzere yapılan keyifli bir çalışmadır.

Doğum Başladığında

Doğum başladığı zamandan itibaren ilerlemeyi ve süreci  kolaylaştıracak evde ve hastanede uygulanacak yardımcı pozisyonlar, doğum sırasında ağrı algısını azaltan karşı basınç,  pelvis kemiğinin açılması ve rahatlamasını sağlayacak basınç uygulamaları eşlerle birlikte denenecek. Gevşeme çalışmaları.

 

4 comments

 1. burcu alpgiray

  Merhaba,
  Doğum paketi ve bebek paketi eğitimlerinizin fiyatlarını öğrenebilri myim?

  Teşekkürler,

 2. Merhabalar,
  Dogum kursunun fiyatini ogrenebilir miyim?
  Tesekkurler

  • Hürrem Alataş Gürel

   Yeşim Hanım ,
   Fiyat bilgisi için bize 212 267 43 99 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
   Teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir