Haberler

Bebek Paketi

CUMARTESİ

 10.30-16.30

YENİ DOĞANIN ÖZELLİKLERİ:

Bebeğinizin başı, görmesi, ağız burun, kulaklar, yeni doğan sarılığı, kalça çıkığı nedir erken teşhisin önemi, sünnet, bebeğin omurgasını destekleyen, anne bebek arasında ki bağı güçlendiren gaz problemini azaltan ve emme arzusunu arttıran şal bağlama ile vücutta taşıma uygulaması, uyku düzeni kurma,  bebeklerde metabolik artıkların teşhisini sağlayacak kan testlerinin önemi ve yol açabileceği hastalıkların erken teşhis ve tedavisi,ateş ve havale, ateşe bağlı havale neden olur? Yeni doğanda en önemli refleksler nelerdir ve önemi…

EMZİRME:

Anne sütü bebeğiniz için onun sağlığını ve büyümesini garanti eden alternatifi olmayan tek besin, emzirmek ise doğum sonrası yeni yaşam tarzınız. Ancak ilk günlerde karşılaşabilecek sorunlar oluyor, bu sorunlarla nasıl baş ederiz. Göğüs ucu hazırlığı, tıkanmış göğüs sorunu, emzirmenin düzeni, süt biriktirme, emzik kullanımı, biberon kullanabilir miyiz ve ne zaman?.. İşte bu donanımı kazanmadan emzirme süreci kabusa dönüşebilir….

 

PAZAR

 10.30-16.30

BEBEKLERDE ve ÇOCUKLARDA  TEMEL YAŞAM DESTEĞİ (CPR) UYGULAMASI :

Ebeveyn olarak en önemli görevlerimizden biri de çocuğumuz için evimizde güvenlikli bir alan yaratmak ve doğru ilk yardım prosedürlerini öğrenmektir. Maalesef üzülerek görüyoruz ki 0-6 yaş gurubu çocuklarda en sık yaşanan kazalar ev kazaları, ölüm ve sakatlanmalara yol açan bu kazalar öngörülebilir ve önlenebilir… Bilgilenmek şart bu konuda… Çocuğumuzda ateş ve havale, ishal, öksürük, kusma olduğunda ne yapmalıyız?

BEBEK VE ÇOCUKLARDA İLK YARDIM :

En sık yaşanan vahim kazalardan biridir hava yolu blokajı, katı besinler ve cisimler, oyuncak parçalarının sebep olduğu bu kazada ne yapacağımızı biliyor olmak; ebeveyn olarak en önemli görevimiz. Yanlış ve bilinçsiz yapılan uygulamalar maalesef çok vahim sonuçlara yol açmaktadır….

BEBEKLERDE GAZ SIKINTISINA ÇÖZÜM SAĞLAYACAK UYGULAMALAR…

Gaz masajı, bebeğinizin gazlı dönemi ve kaka yapmayla ilgili yaşadığı sıkıntılı süreçte sizin ve onun hayatını kolaylaştıracak süreci atlatmanıza yardımcı olacak uygulamalı gaz masajı ve bebek egzersizi.

BEBEKLİKTEN ÇOCUKLUĞA GEÇİŞ:

Bebeklerde ayak sağlığı, yürümeye başladığında nelere dikkat edilmeli, tuvalet alışkanlığı kazanma zamanı.

BEBEĞİN BANYOSU:

Uygulamalı ve sizlerin de uygulayarak pratik yapacağınız bu son bölümde bebeğin, ilk banyosu, bebek küvetinde yüzdürme, yıkanırken tutuşla ilgili püf noktaları… Kız ve erkek bebek de alt temizliği nasıl yapılır, burun temizliği uygulaması önemi, ağız, göz temizliği, göbek bakımı, tırnak kesimi uygulamaları yapılmaktadır.

2 comments

  1. Bebek paketi hakkında detayli bilgi verebilirmisniz lutfen? Tesekkurler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir