Haberler

Fotoğraf Çekimini Kendiniz Yaparsanız!

Hepinize merhabalar,

Hafta boyunca çekimler ve fotoğraf editlemeleri arasında mekik dokurken bir de acaba her hafta yazabilecek faydalı bir şeyler bulabilecek miyim diye düşünüyordum.Evet hala birazcık çekiniyorum sanırım ama sonunda ilk bir kaç hafta hatta belki de ay boyunca sizlere hamileliğinizden başlayarak gerçekleştirebileceğimiz ya da sizin kendi başınıza gerçekleştirebileceğiniz çekimler hakkında yararlı olacağını düşündüğüm pratik bilgiler vermeye karar verdim.

Her ne kadar kiminiz daha yolun başı olan gebelik döneminde, kiminiz minik meleklerinizi kucaklamış olsanız da ben bu hafta anne adaylarının nam-ı diğer hamişlerin işlerine yarayacağına inandığım “Hamilelik çekimlerinde ne giymeliyiz?” sorusunu en basit hali ile yanıtlamaya çalışacağım. Bu arada kişiden kişiye göbeğin “içinde harika bir can büyüyor” boyutuna gelmesi farklılık gösteriyor olsa da benim tavsiyem 7.ay içinde çekim yaptırıyor olmanız. Böylece hem çekimler sırasında çok yorulmadan rahatça hareket edebiliyor olursunuz hem de şişkinlikleriniz sonraki aylara oranla daha az olacağı için sonuçlardan daha memnun kalırsınız. Ki bunu söyledikten sonra belirtmeden edemeyeceğim benim şahsi görüşüm; hamilelik kiloları güzeldir! Onlardan mutsuz olmayın, canınıza can katarken sağlıklı olduğu sürece gönlünüzce yiyin, her halinizle güzelsiniz!

Gelelim asıl konumuz olan ne giymeniz gerektiğine ya da ne giyerseniz görsel algı olarak daha iyi sonuçlar alacağınıza:)

Doğru Foto Çekimi Canlı, parlak renkler ile nötr renkleri bir arada kullanmaya özen gösterin. Siz  üstünüze  canlı renklİ bir elbise veya bluz giyecekseniz, altınıza koyu renk  birşeyler giyin. Eşinizi  de pastel renkli bir üst ve koyu renk bir alt giymeye teşvik  edin. Böylelikle  fotoğraflarınıza bakanlar, algısal olarak canlı renkler daha çok  dikkat çekeceği için, ilk  olarak size dikkat ediyor olurlar.

Eğer desenli birşeyler giymek istiyorsanız, mesela çiçek desenliyse, küçük  çiçekler  yerine büyük çiçek desenlerini tercih edin. Kare desenli giyinecekseniz  ekose yerine  pötikareyi tercih edin ve mümkünse eşinizle aynı deseni giymeyin!  Siz desenli  giyecekseniz eşiniz düz renkleri tercih etmeli ya da tam tersi. Bu zıtlık    fotoğrafta bir  bütünlük oluşturacak ve hem size hem de eşinize ayrı ayrı dikkat  ediliyor olmasını  sağlayacaktır.

 

Daha kolay anlaşılması için görsellere de bir göz atabilirsiniz ancak tüm bu teknik  bilgilerin ötesinde bana göre hamilelik Doğru Fotoğraf Çekimiçekiminizde güzel sonuçlar almanızı  sağlayacak en en en önemli şey tüm hamişlerime söylediğim gibi pozitif olmanız ve bebeğiniz için hissettiğiniz tüm mutluluk verici duyguları gözlerinizle gülümseyerek dışarıya yansıtmanız, tabii ki duygularınızı yakalayabilecegine inandığınız bir fotoğrafçının da yanınızda olması işinizi çok kolaylaştıracaktır:)

Haftaya tekrar buluşana kadar sorularınız olursa buradan, web sitemden, facebook veya instagramdaki cigdemkarabacakphotography adreslerimden bana ulaşabilirsiniz.

Hepimize musmutlu günler olsun inşallah.

Sevgiler,

Çiğdem Karabacak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.