Haberler

Güzel anne Çağla Şıkel!

İnce uzun, eskilerin tabiri ile sülün gibi kadın Çağla Şıkel. Hani derler ya içinin güzelliği dışına vurmuş; işte bu tabire de cuk diye oturuyor. Kendisini çok kısa sürede tanıma fırsatım oldu. Samimiyeti, alçak gönüllü olması, çocuklarına, ailesine olan sevgisi ilgisi bir başka. Gerçekten o süslü hayatın içerisinde bizden biri, bizden bir anne. Anneliği, doğumu hakkında birkaç soru sordum ve işte o minik röportajla sizleri başbaşa bırakıyorum.

Teşekkürler Çağla Şıkel….

1 –  Hamileliğinizde fazla kilo almadınız. Sonrasında da hemen kiloları verdiniz. Özel bir beslenme programı uyguladınız mı?

Bu dönemde özel hiçbirşey yapmadım. Sağlıklı ürünler tüketmeye özen gösterdim. Onun dışında sadece hamileliğime özel, genel beslenme düzenim dışında herhangi farklı bir uygulamada bulunmadım. Bol bol su içtim. Bunu da tüm annelere tavsiye ederim.

2 – İki çocuğunuzu da normal doğum ile dünyaya getirdiniz. Neler hissettiniz?

Hayatımda en unutamayacağım anlardır, benim için rüya gibiydi. Ayşe Öner’in bana öğrettikleri ve verdiği güçle hayatımın en müthiş deneyimini yaşadım.

3 – İki erkek çocukla başetmek zordur. Sizin yaşadığınız zorluklar neler?

Bir kere inanılmaz hareketliler. Bu da beni oldukça zorlayan bir durum. Ama Allah’a çok şükür benim de gücüm kuvvetim yerinde ki , ikisiyle de başedebiliyorum.

4 – Peki siz nasıl bir annesiniz? Pinpirikli, endişeli, sakin?

Her anne gibi bende kimi zaman endişeli, kimi zaman disiplinli ama çoğunlukla çok sakin ve sevgi dolu bir anne olduğumu düşünüyorum.

5 – Anneliğinizde en çok hangi durumda kendinizi  “Dedektif” gibi hissediyorsunuz?

Hamile kaldığım andan itibaren Dedektiflik damarı kabarmış bir anne oldum bende. Bu neticede hiç bilmediğim bir konu ve ben hamilelik ve annelik ile ilgili üniversitede okumadığım kadar çok kitap okudum ve araştırma yaptım. Tek bir konuya odaklanmadım, bütün kpnular hakkında araştırma yaptım. Bunu da çok ama çok faydasını gördüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.