Haberler

Kurs Programlarımız

Her ayın ilk iki hafta sonu Bebek Paketi ve Doğum Paketi olmak üzere kurslarımız Gayrettepe’de yer alan eğitim binamızda AYşe Öner tarafından verilmektedir. Her ay bir sonraki ayın kurs takvimine ulaşmak isterseniz;

www.ayseoner.com.tr/kurs-programi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Kurs fiyatlarımız için lütfen : 212 – 267 43 99 telefonu arayınız.

Bebek Paketi Programı / www.ayseoner.com.tr/kurs-programi/bebek-paketi/

CUMARTESİ  10.30-16.30

 • Yenidoğanın Özellikleri:Bebeğinizin başı, görmesi, ağız burun, kulaklar, yeni doğan sarılığı, kalça çıkığı nedir erken teşhisin önemi, sünnet, bebeğin omurgasını destekleyen, anne bebek arasında ki bağı güçlendiren gaz problemini azaltan ve emme arzusunu arttıran şal bağlama ile vücutta taşıma uygulaması, uyku düzeni kurma,  bebeklerde metabolik artıkların teşhisini sağlayacak kan testlerinin önemi ve yol açabileceği hastalıkların erken teşhis ve tedavisi,ateş ve havale, ateşe bağlı havale neden olur? Yeni doğanda en önemli refleksler nelerdir ve önemi…
 • Emzirme:Anne sütü bebeğiniz için onun sağlığını ve büyümesini garanti eden alternatifi olmayan tek besin, emzirmek ise doğum sonrası yeni yaşam tarzınız. Ancak ilk günlerde karşılaşabilecek sorunlar oluyor, bu sorunlarla nasıl baş ederiz. Göğüs ucu hazırlığı, tıkanmış göğüs sorunu, emzirmenin düzeni, süt biriktirme, emzik kullanımı, biberon kullanabilir miyiz ve ne zaman?.. İşte bu donanımı kazanmadan emzirme süreci kabusa dönüşebilir….

PAZAR 10.30-16.30

 • Bebeklerde ve Çocuklarda Temel Yaşam Desteği (CPR) Uygulaması:Ebeveyn olarak en önemli görevlerimizden biri de çocuğumuz için evimizde güvenlikli bir alan yaratmak ve doğru ilk yardım prosedürlerini öğrenmektir. Maalesef üzülerek görüyoruz ki 0-6 yaş gurubu çocuklarda en sık yaşanan kazalar ev kazaları, ölüm ve sakatlanmalara yol açan bu kazalar öngörülebilir ve önlenebilir… Bilgilenmek şart bu konuda… Çocuğumuzda ateş ve havale, ishal, öksürük, kusma olduğunda ne yapmalıyız?
 • Bebek ve Çocuklarda İlk Yardım :En sık yaşanan vahim kazalardan biridir hava yolu blokajı, katı besinler ve cisimler, oyuncak parçalarının sebep olduğu bu kazada ne yapacağımızı biliyor olmak; ebeveyn olarak en önemli görevimiz. Yanlış ve bilinçsiz yapılan uygulamalar maalesef çok vahim sonuçlara yol açmaktadır….
 • Bebeklerde Gaz Sıkıntısına Çözüm Sağlayacak Uygulamalar:Gaz masajı, bebeğinizin gazlı dönemi ve kaka yapmayla ilgili yaşadığı sıkıntılı süreçte sizin ve onun hayatını kolaylaştıracak süreci atlatmanıza yardımcı olacak uygulamalı gaz masajı ve bebek egzersizi.
 • Bebeklikten Çocukluğa Geçiş:Bebeklerde ayak sağlığı, yürümeye başladığında nelere dikkat edilmeli, tuvalet alışkanlığı kazanma zamanı.
 • Bebek Banyosu:Uygulamalı ve sizlerin de uygulayarak pratik yapacağınız bu son bölümde bebeğin, ilk banyosu, bebek küvetinde yüzdürme, yıkanırken tutuşla ilgili püf noktaları… Kız ve erkek bebek de alt temizliği nasıl yapılır, burun temizliği uygulaması önemi, ağız, göz temizliği, göbek bakımı, tırnak kesimi uygulamaları yapılmaktadır.
Doğum Paketi Programı / www.ayseoner.com.tr/kurs-programi/dogum-paketi/

CUMARTESİ 10.30- 16.30

 • Hamilelikte fiziksel, metabolik, duygusal  değişimlere uyumu ve doğumu kolaylaştıran nefes ve pelvik egzersizlerin önemi ve uygulaması.
 • Kadınlar olarak bedenimiz ve ruhumuz bir bebeği doğurmak üzere gerekli olan tüm bilgiye sahiptir, doğum doğal  bir olaydır; olabildiğiniz kadar aktif ve katılımcı olmalısınız. Ancak, gerektiği zaman tıbbi destek alınabilir. Kendi zihninize, duygularınıza, içgüdülerinize ve kendinizle ilgili daha derin bilgilere açılan yolu keşfetmenize ve her türlü doğum şekline saygı duyarak doğum yolculuğuna rahatça çıkabilmek sizin seçiminizdir.
 • Her şeyden önce sağlıklı bir bebek dünyaya getirerek, doğumunuzdan memnun kalmanız, doktorunuz ve sağlık personeli ile de diyaloğunuzu kolaylaştıracak bu çalışmanın,

1.bölümünde: Doğumun  fizyolojisi, hormonlar, doğuma yakın hissedilen duygular (korku, endişe, panik ve rüyalar), eşlerin doğuma aktif katılımı, eş ve aşk doğumda nasıl oksitosin arttırıyor, doğumun fazları, rahatlatıcı oda düzeni, amniyotik sıvı ( ne zaman açılır, erken açılma durumunda ne yapılmalı ) ıkınma zamanı (doğru ıkınma parolası, pozisyonları , ıkınma kontrolü sırasında nefeslerin önemi) hakkında anlatım yapılır.

 • Plasentanın doğumu ve doğum sonrası lohusalık sürecinde yaşananlar, yapılması ve yapılmaması  gerekenler nelerdir.

PAZAR 10.30-16.30

 • Nefes egzersizleri  ve  doğumda pelvik bölgeyi rahat kullanmaya yardımcı olacak top ve minder egzersizleri.
 • Eşli çalışma: Hamileliğin 28 ile 32. haftaları bebeğin en hızlı büyüdüğü zamanlar, beden de kasların gerilmesi ve yükün artması ile statik değişimin sonucu kasları farklı kullanmak, sanki ağır bir spor yapılmışcasına laktik asit salınımına yol açar. Sırt, bel, siyatik, sağ yan ağrıları, bacak krampları ve ayak ağrıları anne adayına uykusuz geçen uzun geceler yaşatır. İşte bu uygulama baba adaylarının hamile eşlerine yapabilecekleri küçük  masaj seansları, basınç noktalarını keşfetmek, ellerinin dokunma sihrini  ve becerisini  geliştirmek üzere yapılan keyifli bir çalışmadır.

Doğum Başladığında

Doğum başladığı zamandan itibaren ilerlemeyi ve süreci  kolaylaştıracak evde ve hastanede uygulanacak yardımcı pozisyonlar, doğum sırasında ağrı algısını azaltan karşı basınç,  pelvis kemiğinin açılması ve rahatlamasını sağlayacak basınç uygulamaları eşlerle birlikte denenecek. Gevşeme çalışmaları.

Ayşe Öner Hamile Rehberlik Hizmetleri
Yankı Sok. Gayrettepe Mah. Birlik Sitesi No : 1 Daire:1/B Gayrettepe/Beşiktaş
Telefon: 212 / 267 43 99

Check Also

Gribe karşı, zerdeçallı kış çayı…

Zerdeçalın tozunu,  yemeklerde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Zerdeçalı kök halinde çay olarak tüketmeniz de çok sağlıklı bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.