Haberler

HAMİLELİĞE DESTEK ENERJİ TIBBI UYGULAMALARI

Hamileliğe hazırlık sürecinde, hamilelik döneminde ve doğum sonrasında, kadının bakımına çok özen gösterilmelidir.
Hamilelikte stres seviyenizin düşük olması, hem siz hem de bebeğiniz için çok önemlidir. Anti-stres çalışması ve enerji akışını dengeleyen çalışmalar, tüm gebelerimize önerdiğimiz uygulamalardır.

Bunun yanısıra Geleneksel Çin Tıbbı’nda hem hamileliğin gerçekleşebilmesinde, hem de hamileliğin sağlıklı devamında etkili olduğu kabul edilen enerji sistemleri vardır. Böbrek ve dalak meridyenlerinin sağlıklı çalışması ve “8 harika damarlar” olarak adlandırılan enerji sistemleri hamilelikte elzem rol oynar.

Bu sistemlerin kuvvetli olması, hamileliğin ilk yarısında bebeğin tutunmasını destekleyebilmekte ve hamilelik sürecinde yaşanabilen fiziksel ve duygusal sıkıntıları azaltabilmektedir.

Hamilelik sürecinizi destekleyecek enerji tıbbı uygulamaları aşağıdaki gibidir.

RAHATLAMA VE SAĞLIKLI ENERJİ AKIŞI UYGULAMALARI

Anti-stres Uygulaması (Hamileler ve lohusalar için)

Hamilelik ve doğum, hem duygusal hem de fiziksel anlamda çok büyük değişimleri de beraberinde getiriyor. Radikal bir biçimde değişen hormon seviyemiz, bedenimizdeki değişimler ve uykusuzluk gibi faktörler, bedensel ve ruhsal olarak sınırlarımızı zorluyor ve stres yaratıyor.

Stres biyolojik bir durumdur. Fiziksel, sosyal veya psikolojik bir stresörle karşılaştığımızda, limbik sistem ve hipotalamus bezi etkilenir. Hipotalamus bezinin başlattığı bir dizi kimyasal reaksiyonun ardından adrenalin ve kortisol stres hormonları salgılanır.
Bu uygulamada Eden Enerji Tıbbı Uzmanımız, Çin tıbbında hipotalamus bezini yöneten üçlü ısıtıcı meridyeni üzerinde çalışır. Bu meridyeni sakinleştiren akupunktur noktalarına ve baş bölgesinde bulunan nörovasküler noktalara bası uygular ve nazik dokunuşlarda bulunur. Bu uygulamanın ardından derin bir rahatlama sağlanır.

Yin Enerji Uygulaması

Bu çalışma Dünya’dan yin (dişil) enerjiyi çeken enerji vorteksimizi canlandırır.

Yin enerji, fiziksel bedeni onaran enerjidir. Vücudun kendi kendini onarmasını ve neslin devamını sağlar. Kadın bedenine ve enerji sistemlerine Yin/dişil enerji akışı, özellikle fertilite ve sağlıklı bir hamilelik için elzemdir.
Yin enerji; rahim, yumurtalıklar ve tüm genital bölgeyi besler ve hamileliği destekler.

Çakra Dengeleme Uygulaması
Çakralar, vücuda ve diğer enerji sistemlerine taze enerji girişini ve vücuttan toksik enerjilerin atılmasını sağlayan, bulundukları bölgedeki organları enerjiyle besleyen, fiziksel ve duygusal sağlığımız ve tecrübelerimizle ilgili bilgileri kaydeden enerji vorteksleridir.

Uterus ve bebeğe enerji akışı için, çakra katmanlarının sağlıklı çalışması, taze enerji girişi ve toksik enerji atımının gerçekleşmesi önemlidir. Çakra temizleme ve dengeleme protokolü, tüm çakraların, özellikle üreme organlarını enerjiyle besleyen birinci ve ikinci çakranın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar.

HAMİLELİK VE SONRASI İÇİN KUVVETLENME UYGULAMALARI
Bu uygulamada uzmanımız, Çin tıbbında sağlıklı hamileliğin devamı için önemli olan enerji sistemlerini dengeler. Özellikle böbrek ve dalak meridyenlerindeki enerji akışı, kinesiyoloji testleriyle kontrol edilir. Meridyen dengeleme, element besleme ve kontrol döngülerinin dengelenmesi gibi protokoller uygulanır. Ayrıca köken enerjisini taşıyan 8 harika damar üzerinde çalışılır.

Bu sistemlerin dengelenmesi, gebeliğin sağlıklı devamını desteklemekte ve hamilelikte yaşanabilen rahatsızlıkları azaltabilmektedir.

 

Sevgiler

Aysun Sezer

Bilgi icin: [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.