Haberler

BAĞIŞIKLIK GÜÇLENDİREN GERÇEK BİR HİKAYE!!!

Bundan 1,5 sene önceydi.

Bahar mevsiminin yaza dönmeye başladığı günlerden birinde küçük kızım Eliz kaptığı bir mikroptan dolayı ishal oldu. Ve bir günde yaklaşık 8 kez ishal dışkı yaptı!!

Doktora götürdüğümde vücudundaki tuz oranındaki azalma, nöbet eşiğini düşürdüğünden dolayı (böyle bir şeyin olabildiğini tahlil sonuçlarından sonra öğrenmiştim) 39 derece ateşli iken (ki daha önce de bu dereceleri gördüğümüz zamanlar oldu) havale geçirdi. Doktorun odasında!

Yaşadığım şoku, korkuyu, endişeyi kelimelerle ifade etmem mümkün değil.

Doktorun odasında olmuş olması: belki yaşadığım endişenin daha az yaşanmasına neden olmuş olabilir tabii ama , ah o annelik yok mu!!!

Elinden o an hiçbir şey gelmemesi, evladın için hiçbir şey yapamıyor olmak beni benden aldı…

1 hafta boyunca hastanede kaldık. İshali atlattık derken farklı bir mikrop da ateşini düşmesine engel oldu. Yeni havale geçirdiği için ateşini kontrol altına alana kadar hastanede kaldık. Yani aynı anda vücudu aldığı farklı mikroplarla savaşıyordu.

Çok şükür, tekrarlamadan 1 haftalık hastane yatışından sonra eve geldik.

Ama annelik işte…

Doktora milyon tane soru sordum.

Sorduğum soruların içerisinde verdiği bir cevap her sorunun da ortak cevabi idi aslında.

! BAGIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUTMAK !

Ama bu cümle her yere çekilebilir tabii. Doktorun bana söylediğini aynen aktarıyorum :

—- Çocuklar hasta olur. Aldığı bu mikroplar, çocukluk döneminde yaşadığı hastalıklar (soğuk algınlığı, grip, v.b) bağışıklığını da aynı zamanda güçlendiriyor. Senin yapacağın şey aman çocuğum hasta olmasın diye sarıp sarmalamak değil, BU MİKROPLARLA VÜCUT KARŞI KARŞIYA GELDİĞİNDE VÜCUDUNDAKİ SİLAHLARIN KUVVETLİ OLMASI GEREKİR! Doğal yollarla iyi besle, doğal yöntemlerle bağışıklığını güçlü tut. Vücudun eksik bir vitamini olmadığı surece öyle multi vitaminlere saldırma sakın, boşu boşuna içirme …… dedi.

Tabii ben harıl harıl araştırmalara başladım. Doğal yöntemlerle bağışıklığını güçlü tut!!! Ne olabilir, ne olabilir ???

Aylar sürdü araştırmalarım.

Bu araştırmaları uzun uzun yazmama gerek yok. Hepinizin, hepimizin yaptığı şey aynı aslında.

Google’a sordum ilk başta tabii 🙂 Milyar sayfa gezdim, bin tane makale okudum, bazı doktorların tezlerini buldum :))

Her anne müthiş bir doktordur da aslında, öyle değil mi ama…

Ayşe teyze, Fatma teyze, çocuğu çok sık hasta olmayanlar, nineler ve daha kimler kimler…Sonra derken propolis ile karşılaştım ilk etapta. Doğanın, arıların mucizelerinden biri… (Siz de propolisi merak ederseniz sayfamızda diğer yazıya burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz…)

Propolis konusunda ikna olduktan sonra ürünü nasıl bulabileceğime odaklandım. Tabii ilk isim eczaneye gitmek oldu. O kadar seçenek çıktı ki karşıma. Ballısı, sütlüsü, Çin menşeili olanı (en uzak durulması gereken!!! )

Ve derken Beeo ile tanıştım… Ama ne tanışma 🙂 Yaladım yuttum bütün yazılanları, yorumları… (Siz de kim bu Beeo derseniz burayı tıklayınız)

Sonra sahibi İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’ten Gıda Yüksek Mühendisi Arı Ürünleri Uzmanı Aslı Elif Tanuğur Samancı ile tanıştım. Bugüne kadar tanıdığım işine dört elle sarılmış, titiz, güvenilir nadir insanlardan…. Kendi çocuklarında da kullanıyor olması, nasıl bu yola başladığı, hikayesi beni çok etkiledi… Bu arada bana daha neler neler anlattı da hepsini buraya sığdıramıyorum. Dedim bunları aslında bütün herkesin bilmesi gerekir ama tabii Sağlık Bakanlığı mevzuatları ! Bir de tabii kendisini tanıyanlar bilir cildinin ne kadar güzel ve sağlıklı olduğunu ve onu da Propolise borçlu olduğunu öğrenince bir kadın olarak propolise hayranlığım iyice arttı 🙂

Sonra çok sevgili manevi annem Ayşe Öner ile tanıştırdım ürünü, Beeo’yu.

Dedim ki bütün anneler öğrenmeli faydalarını ve bu markayı!

Ve ben o gün bugündür, yaklaşık 1,5 yıldır Beeo Propolis damla kullanıyorum. İki kızımda da… Ve bu yazıyı okuyup beni tanıyanlar çok iyi bilir ki; faydalarını tanıdığım, gördüğüm bütün herkese anlattıyorum…

Yaşadığım farkı çok iyi biliyorum. Evet yine hasta oluyorlar ama hem eskisine göre daha seyrek hem de çok daha kolay atlatıyorlar. Benim hayatımda gerçekten Propolisten öncesi ve sonrası var.

Bunu niye yazdım.

Mutlaka gidin Beeo ürünlerini tercih edin diye değil!!! (Zaten propolis ya da farklı arı ürünlerinde karar kılarsanız daha iyisini bulamayacaksınız ….)

Çocuklarımız boğazından geçen her şeyden belirli bir yaşa, döneme kadar biz sorumluyuz!

Lütfen iyi araştırın. Her doğal urun gerçekten doğal mı sorun soruşturun…

Siz de kullanmaya başlayın, zaten bana teşekkür edeceksiniz ….

Bu arada bana soru sormak isterseniz seve seve cevaplarım. Okuduğunuz yazının altında “Bir Cevap Yazın” kısmına sorularınızı yazın …

ÖNEMLİ NOT : Bu benim deneyimlediğim kişisel bir tecrübedir. Lütfen çocuğunuzun alerjik durumlarını, hastalık geçmişini değerlendirerek bu tarz doğal ürünleri kullanın. Aklınıza takılan farklı bir durum var ise lütfen doktorunuza danışın!

 

Sevgiler;

Hürrem Gürel

 

 

 

Check Also

Propolis ve Arı Sütünün Çocuklarda Kullanımı

Propolis; arıların bitkilerin, yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı doğal bir arı ürünüdür. Arılar tarafından kovanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.