Haberler

Hamilelik ve Dogum

 

İnsan yaşamı doğum mucizesi ile başlar. Günümüz kültüründe bunun kutsal bir mucize olduğunu hep unutuyoruz…

Doğum; bedeninize, ruhunuza, duygularınıza, zihninize, sevgi ve anlayışınıza derinlik katarak size bir “bebek” ve “anne” olmayı armağan eden yaşamınızda ki en büyük değişimdir. Bu mucizeye bedeniniz ve ruhunuzla tanık olmak istemeli, korku enerjisinden arınıp, bedeninize ve doğaya güvenerek hamilelik dönemine özen göstermelisiniz.

Çocuk sahibi olmak muhteşem bir lütuf ve yaşanarak yapılan bir ibadettir, fiziksel dünyada ki her şey evrenin yaratıcı gücü olan dişil enerjiden gelir; hamile kaldığınızda beşeri deneyimini yaşamak üzere sizi ailesi ( anne ve babası) olarak seçmiş ruhsal varlığa, önce bedeninizde can verip; sonra da dünyevi hayatta rehberlik yapacağınızı unutmamalısınız. Kadınlar bedeninde can var ederek sonsuzlukla olan bağlantılarını hissederler, bunun için hamilelik dönemi duyguların, sezgisel gücün arttığı ve geliştirebileceğiniz manevi bir sürectir. “Ben” den “Biz” e geçmek zamanıdır, çocuk sahibi olmak değişime uğramaktır. Hislerinizle, içgüdülerinizle, ilkelliğiniz ve ruhunuzla doğurursunuz, hamilelik anne ve çocuğun ortaklığıdır, bu ortaklığın kurulması da aşağı yukarı on ay alır, böylece bilinciniz anne olmaya hazır hale gelir ve sizi seçen ruhsal varlığa verebildiğiniz kadar büyük bir varlık olma ödülü verirsiniz. Çünkü onun sizi seçmesi tesadüf değildir bu seçim ilahi bir düzen içinde yapılır ve ebeveyn olarak siz bu düzenin büyük bir parçasısınız….

Kadınların hamilelik sürecinde yaşanan değişimlere ,hormonların sebep olduğu kaygı duygusundan arınmalarına yardımcı olacak ve kendi özünüze dönebilmeyi, sezgilerinizi, saf sevgiyi anlamanızı sağlayacak ve nefesinizi mükemmel hale getirecek en önemli çalışma nefes egzersizleridir. Siz nasıl nefes alıyor ve hareket ediyorsanız bebeğiniz de hayatı boyunca aynı şekilde yapacaktır. Doğru ve derin nefes almayı öğrenmek hamilelik sürecini rahatlatır, doğumunuzu kolaylaştırır, zihniniz de ki şartlanmışlıkları yok eder, dinginlik verir çünkü oksijen artar ve enerji akışı düzenlenir. Nefesimiz yeryüzünde ki benliğimizle, göremediğimiz sonsuzluk alemi arasındaki eksenimizdir. O zaman hemen şimdi derin bir nefesi içinize çekerek, kendinize bu imkanı tanıyın….

Önümüzde ki ay tekrar görüşmek üzere sağlıkla, sevgiyle ve hoşça kaliniz…

 

Ayse Oner

Check Also

Ağrısız Doğum

Ağrısız doğum olarak da adlandırılan ve vajinal doğumda epidural anestezi uygulaması hakkında pek çok olumlu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir